......ke všemu mě  ještě dusí úzkost......co mám dělat........

"Úzkost při dystonii můžete řešit u odborníků na dystonii, kteří vám případně doporučí vhodného psychiatra. V některých centrech extrapyramidových poruch  v Praze, Brně a Olomouci to tak fungovalo. Náš zdravotní systém je zahlcen a pacientů s úzkostí přibývá a někde mají zkrátka stop stav pro nové pacienty. Přesto se ptejte svých neurologů!

Nezůstávejte se svou úzkostí, panikou nebo depresí sami, nestyďte se a řešte svou situaci v rodině nebo vyhledejte pomocnou skupinu. U nás je to na Dystonie - Česká skupina  Můžete nám také napsat na info@dystonia.cz  k případné bližší informaci nebo setkání.

Na odkazech níže naleznete lékaře, který se sofistikovaným způsobem snaží o  pomoc na internetu. Mnozí našli úlevu, aniž by museli vyhledat následně další pomoc, jiní se po shlédnutí videí uklidnili a navštívili psychiatra, protože pochopili svůj problém, který má mnoho lidí a není se třeba za to stydět.. Jindy byl stav natolik závažný, že nezbývala, než hospitalizace v léčebně, ale "světlo na konci tunelu zaznamenali" ,byli jen nějaký čas pod dohledem a vedení psychoterapeutů a naučili se úzkosti čelit. Věřte, že tyto problémy má řada pacientů s dystonií a cesta ven existuje.. Důležité je jednat a situaci řešit."  Jana

MUDr. Robert Řeřicha,

kouč a terapeut 


www.stestinaproti.cz